Založ si blog

Skleník

Boli ste niekedy v skleníku?

V celom skleníku je rovnaká teplota, dusno a bezvetrie, bez ohľadu na veľkosť skleníka, tepelnoizolačné vlastnosti zasklenia i veľkosti albeda pôdy.

Ak by naozaj dochádzalo k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme, mali by sa na zemskom povrchu zmenšovať rozdiely teploty a zároveň by mala klesať aj rýchlosť a ničivá sila vetra. Ako je možné, že medzi severnou a južnou časťou Európy sú rozdiely teploty od 20°C do 50°C? Ako je možné, že sa zväčšujú extrémy počasia rýchlosť a ničivá sila vetra?

K veľkým rozdielom teploty i k rýchlemu pohybu vzduchu dochádza iba v poškodenom (deravom) skleníku.  Aby sa mohli zväčšovať extrémy počasia, muselo prísť k poškodeniu skleníka ktorý je tvorený atmosférou Zeme.

Po dopade slnečného žiarenia na skleník sa časť slnečného žiarenia odrazí od povrchu skleníka a časť slnečného žiarenia prenikne do skleníka kde po dopade na zemský povrch sa premení na teplo.

Na poškodenom (deravom) skleníku je menšia plocha na ktorej dochádza k odrazu slnečného žiarenia.

Podľa družicových meraní došlo k poklesu odrazeného slnečného žiarenia od atmosféry Zeme a to je možné iba pri poškodenej (deravej) atmosfére.

 

https://geosciencebigpicture.com/2021/10/18/ceres-and-the-greenhouse-effect/

 

Za poškodenie atmosféry sú zodpovedné družice a preto predstavitelia NASA ignorujú výsledky meraní, lebo to je v rozpore z ich podnikateľskými zámermi. Každá jedna družica umiestnená na obežnú dráhu okolo Zeme pripraví Zem o časť atmosféry. Cez deravú atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia a preto denná teplota stúpa extrémne rýchlo. Cez deravú atmosféru uniká do kozmu viacej tepelnej energie a preto vznikajú na zemskom povrchu i v atmosfére Zeme veľké rozdiely teploty. Vďaka deravej atmosfére sa zväčšujú extrémy počasia!

Znižovanie emisií nemá nič spoločné z klimatickými zmenami, ale má iba odvrátiť pozornosť od skutočnej príčiny klimatických zmien!

Ozónová diera

26.04.2024

Viete, že najväčšia ozónová diera sa nachádza nad rovníkom? Prečo nás vedci i masmédiá informujú iba o ozónovej diere ktorá sa nachádza nad Antarktídou a ktorá nemá žiaden vplyv na klimatické zmeny? Počas jarnej rovnodennosti sa Slnko nachádza nad rovníkom. Väčšina slnečného žiarenia ktoré v marci dopadá na zemský povrch prechádza cez ozónovú dieru ktorá [...]

Demokracia

20.04.2024

Myslíte si, že tu máme demokraciu? Ak nechcú byť naše masmédiá označené za konšpiračné, musia šíriť také informácie, ktoré propagujú politiku Bruselu i politiku USA. U nás sa človek z masmédií pravdu nedozvie a preto tu máme toľko alternatívnych (konšpiračných) médií! Ak má platiť koaličná zmluva, musia poslanci koaličných strán hlasovať tak ako [...]

Špeciálna prokuratúra

15.03.2024

Myslíte si, že na Slovensku nemáme ani jedného schopného prokurátora, ktorý by dokázal zastať funkciu šéfa špeciálnej prokuratúry? Ak nemáme takéhoto schopného prokurátora, potom je na mieste že Fico ruší špeciálnu prokuratúru. Ak máme schopných prokurátorov, potom nastáva otázka, prečo Matovič menil ústavný zákon aby dostal Lipšica na post šéfa špeciálnej [...]

protest Gorila 3, namestie SNP

Ústavný súd prikázal SIS zničiť nahrávky v kauze Gorila

20.05.2024 15:46

Tým, že tak SIS v minulosti neurobila, porušila podľa ÚS základné práva Zoltána Vargu, ktorého byt v rokoch 2005 a 2006 odpočúvala.

Cyclon, ruská raketová loď, čiernomorská flotila, Sevastopoľ

Ďalšia ničivá smršť rakiet ATACMS: Poslali ku dnu ruskú raketovú loď Cyklón

20.05.2024 15:43

Podľa informácií na Sevastopoľ zaútočilo najmenej 12 rakiet ATACMS. Deväť z nich bolo zostrelených. Len tri zasiahli prístav.

Voľby 24, Michal Šimečka, Ivan Korčok, štáb

Šimečka pre Pravdu: Spojiť sa musíme všetci. Čaputová nateraz okrúhly stôl zrušila, ako bude pokračovať NR SR?

20.05.2024 15:40

Stretnutie malo podľa Šimečku ukázať, že aj napriek rozdielnym politickým názorom dokážu viesť politickú súťaž slušne a bez nenávisti.

čaputová, kaliňák

Čaputová sa stretla s Kaliňákom. Na návštevu za Ficom zatiaľ nevycestuje

20.05.2024 15:06, aktualizované: 16:30

Prezidentka je naďalej presvedčená, že najdôležitejšie je upokojiť spoločenskú situáciu.