Založ si blog

Atmosférický tlak

Viete, že vedecká definícia atmosférického tlaku je nesprávna?

Tvrdenie vedcov že atmosférický tlak je vyvolaný tiažou vzduchového stĺpca je hlúposť! Reálne je atmosférický tlak najvyšší tam, kde je tiaž vzduchového stĺpca najnižšia.

Hrúbka atmosféry je závislá od gravitačnej sily, koľkým časticiam ( atómom a molekulám plynov)dokáže gravitačná sila zakriviť dráhy tak aby neodleteli do vesmíru, ale ostali obiehať okolo Zeme.

Fg = gravitačná sila

Fo = sila, potrebná na zakrivenie dráh všetkých častíc ktoré sa nachádzajú v gravitačnom poli Zeme a obiehajú okolo Zeme.

At = atmosférický tlak = gravitačná sila ktorou je atmosféra priťahovaná k zemskému povrchu.

At = Fg – Fo

Na zakrivenie dráh ťažkých častíc ( chladný a vlhký vzduch) je potrebná väčšia sila, ako na zakrivenie dráh ľahkých častíc (teplý a suchý vzduch) a preto je atmosférický tlak najnižší v oblasti kde je tiaž vzduchového stĺpca najvyššia (chladný a vlhký vzduch). Najvyšší atmosférický tlak je v oblasti, kde je tiaž vzduchového stĺpca najmenšia (teplý a suchý vzduch).

Vďaka mnohým nesprávnym vedeckým hypotézam ( gravitačný zákon, slapové javy, atmosférický tlak), ktoré sa na dnešných školách vyučujú ako platné fyzikálne zákony, vedci ignorujú vplyv družíc na hrúbku atmosféry a tým pádom aj na klimatické zmeny.

Pred umiestnením prvej družice na obežnú dráhu platilo, Fg = At + Fo.

Aby sa družica udržala na obežnej dráhe okolo Zeme musí na ňu pôsobiť gravitácia Zeme silou Fd, ktorá jej dokáže zakriviť dráhu tak aby neodletela do kozmu a ostala obiehať okolo Zeme. Aby mohla platiť rovnica Fg = At + Fo + Fd, musí dôjsť k poklesu atmosférického tlaku At i k poklesu sily Fo ktorá rozhoduje o hrúbke atmosféry. Vďaka družiciam sa začala atmosféra Zeme rozpadať, čo je hlavná príčina klimatických zmien! Hoci americký vedci vedia, že v dnešnej dobe atmosféra Zeme stratí každú sekundu 3 kg vodíka a 50 g hélia, tvária sa že je to prirodzený jav, hoci nemajú žiaden dôkaz, že k tejto strate ľahkých plynov dochádzalo aj pred umiestnením prvej družice na obežnú dráhu okolo Zeme.

Slapové javy

01.02.2024

Podľa dnešných vedcov slapové javy spôsobuje gravitácia Mesiaca, čo je podľa mňa hlúposť! Akú šancu má gravitácia Mesiaca prekonať gravitáciu Zeme zo vzdialenosti 384400 km a ovplyvniť polohu vody v oceánoch, ak nedokáže ani na Mesiaci udržať atmosféru? Vďaka odstredivej sile ktorá vzniká pri rotácii Zeme a pôsobí proti gravitačnej sile Zeme je priemer Zeme na [...]

Klimatické zmeny.

01.12.2023

Viete, že súčasný boj proti klimatickým zmenám je jeden z najväčších a najdrahších omylov dnešnej vedy? Slepá viera v neomylnosť dnešných vedcov, vedie dnešnú civilizáciu do záhuby! Stačí, aby jeden z vplyvných vedcov označil nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme za príčinu klimatických zmien a všetci ostatní vedci, politici i ekologický aktivisti [...]

Klimatické zmeny

15.01.2023

Hoci patrí CO2 medzi skleníkové plyny, to ešte nie je dôkaz že nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme spôsobuje klimatické zmeny. Vodná para má niekoľko násobne väčší skleníkový efekt ako CO2. Skleníkový efekt vodnej pary pozná každý a dá sa overiť aj bez prístrojov. Ak je v noci zamračené, nočná teplota klesne menej ako pri vyjasnenej oblohe. Najväčšie [...]

Banská Bystrica, útok nožom, tínedžerka

13-ročný chlapec ohrozoval v obci Dubník spolužiakov nožom

26.02.2024 15:56

"Pri incidente sa, našťastie, nikto nezranil," uviedla polícia.

škola, žiaci, deti, ZŠ

Najlepšia základná škola je v Košiciach, stredná v Trnave. Ako je na tom tá vaša? Pozrite si rebríček všetkých škôl a gymnázií

26.02.2024 15:51

Najlepším gymnáziom je bratislavské pre mimoriadne nadaných žiakov na Teplickej ulici.

Robert Habeck

Nemecký vicekancelár Habeck podporuje ukladanie emisií uhlíka v pôde

26.02.2024 15:48

Ide o nákladný a z vedeckého hľadiska kontroverzný proces.

UA vojak / Vojaci / Armáda / Ranený /

V Rusku pribudla armáda invalidov, je ich rekordne veľa. Ministerstvo pripustilo problém

26.02.2024 15:07

Počet invalidov v Rusku zaznamenal rekordný rast.