Atmosférický tlak

Viete, že vedecká definícia atmosférického tlaku je nesprávna?

Tvrdenie vedcov že atmosférický tlak je vyvolaný tiažou vzduchového stĺpca je hlúposť! Reálne je atmosférický tlak najvyšší tam, kde je tiaž vzduchového stĺpca najnižšia.

Hrúbka atmosféry je závislá od gravitačnej sily, koľkým časticiam ( atómom a molekulám plynov)dokáže gravitačná sila zakriviť dráhy tak aby neodleteli do vesmíru, ale ostali obiehať okolo Zeme.

Fg = gravitačná sila

Fo = sila, potrebná na zakrivenie dráh všetkých častíc ktoré sa nachádzajú v gravitačnom poli Zeme a obiehajú okolo Zeme.

At = atmosférický tlak = gravitačná sila ktorou je atmosféra priťahovaná k zemskému povrchu.

At = Fg – Fo

Na zakrivenie dráh ťažkých častíc ( chladný a vlhký vzduch) je potrebná väčšia sila, ako na zakrivenie dráh ľahkých častíc (teplý a suchý vzduch) a preto je atmosférický tlak najnižší v oblasti kde je tiaž vzduchového stĺpca najvyššia (chladný a vlhký vzduch). Najvyšší atmosférický tlak je v oblasti, kde je tiaž vzduchového stĺpca najmenšia (teplý a suchý vzduch).

Vďaka mnohým nesprávnym vedeckým hypotézam ( gravitačný zákon, slapové javy, atmosférický tlak), ktoré sa na dnešných školách vyučujú ako platné fyzikálne zákony, vedci ignorujú vplyv družíc na hrúbku atmosféry a tým pádom aj na klimatické zmeny.

Pred umiestnením prvej družice na obežnú dráhu platilo, Fg = At + Fo.

Aby sa družica udržala na obežnej dráhe okolo Zeme musí na ňu pôsobiť gravitácia Zeme silou Fd, ktorá jej dokáže zakriviť dráhu tak aby neodletela do kozmu a ostala obiehať okolo Zeme. Aby mohla platiť rovnica Fg = At + Fo + Fd, musí dôjsť k poklesu atmosférického tlaku At i k poklesu sily Fo ktorá rozhoduje o hrúbke atmosféry. Vďaka družiciam sa začala atmosféra Zeme rozpadať, čo je hlavná príčina klimatických zmien! Hoci americký vedci vedia, že v dnešnej dobe atmosféra Zeme stratí každú sekundu 3 kg vodíka a 50 g hélia, tvária sa že je to prirodzený jav, hoci nemajú žiaden dôkaz, že k tejto strate ľahkých plynov dochádzalo aj pred umiestnením prvej družice na obežnú dráhu okolo Zeme.

Elektrická sila

28.03.2025

Na výpočet elektrickej sily pôsobiacej medzi dvomi telesami z elektrickým nábojom sa používa Coulombov zákon. Existuje vedecká štúdia, ktorá by potvrdila správnosť Coulombovho zákona? Jednotkou elektrického náboja je coulomb C. 1C coulomb = 1As ampér sekunda. Elektrický náboj 1C predstavuje energiu ktorá pri prúde 1A pretečie vodičom za 1s. Predstavte si že máte k [...]

Infračervené žiarenie

22.03.2025

Vďaka infračervenému žiareniu ktoré je súčasťou slnečného žiarenia pri pobyte na priamom slnku pociťujeme rovnaké teplo ako pri pobyte pred infra lampou. Podľa informácií na Wikipédii, 52% slnečného žiarenia tvorí infračervené žiarenie. https://en.wikipedia.org/wiki/Infrared Na vysvetlenie skleníkového efektu atmosféry Zeme používajú vedci takýto obrázok. [...]

Vedecké podvody.

08.03.2025

Dá sa veriť dnešným vedcom? Sponzorstvo = legálna korupcia. Kto si akú vedeckú štúdiu zaplatí, takú mu vedci spravia. Čo myslíte, čo je zdravšie, živočíšne tuky alebo rastlinné tuky? Keď si vedeckú štúdiu objedná producent živočíšnych tukov, budú živočíšne tuky zdravšie ako rastlinné tuky. Keď si vedeckú štúdiu objedná producent rastlinných tukov, budú [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Trump sa obrátil na Kyjev aj Moskvu, žiada o stretnutie

26.04.2025 06:00

Trump vyzval Ukrajinu a Rusko na stretnutie, dohoda je podľa neho veľmi blízko.

Putin, Trump

Rusko si z Ameriky uťahuje. Trump pred Putinom kapituloval, myslí si dánsky vojenský analytik

26.04.2025 06:00

Americký prezident Donald Trump v šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi posilňuje pocit, že je na ceste k víťazstvu a že čas hrá v jeho prospech.

Vatikán pápež úmrtie telo vystavenie obrady bazilika

Ako bude vyzerať posledná rozlúčka s pápežom? Státisíce smútiacich, veľkolepá ceremónia a zákaz letov nad Rímom

26.04.2025 06:00

Napriek tomu, že František počas pontifikátu presadzoval jednoduchosť, ceremónia bude veľkolepá

Augustinián Pavol Benedik, pápež Benedikt XVI.

Slovák, ktorý slúžil pápežom: Mal som blízky vzťah k Benediktovi aj Františkovi. Ak by nebolo Jána Pavla II., vo Vatikáne by som nepracoval

26.04.2025 05:20

O tom, ako vyzerala práca strážcu vatikánskeho pokladu a pápežského sakristiána hovoril v rozhovore pre Pravdu.