Založ si blog

Klimatické zmeny.

Viete, že súčasný boj proti klimatickým zmenám je jeden z najväčších a najdrahších omylov dnešnej vedy? Slepá viera v neomylnosť dnešných vedcov, vedie dnešnú civilizáciu do záhuby!

Stačí, aby jeden z vplyvných vedcov označil nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme za príčinu klimatických zmien a všetci ostatní vedci, politici i ekologický aktivisti začnú proti CO2 bojovať ako by to bol najväčší nepriateľ dnešnej civilizácie, hoci nemajú žiaden dôkaz že nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme spôsobuje klimatické zmeny.

Podľa družicových meraní nedochádza k zosilneniu skleníkového efektu atmosféry Zeme ako to tvrdia dnešný vedci, ale k zoslabeniu skleníkového efektu atmosféry Zeme.

https://geosciencebigpicture.com/2021/10/18/ceres-and-the-greenhouse-effect/

Rýchlosť a ničivá sila vetra sú závislé od rozdielu teploty na zemskom povrchu i v atmosfére. Ak by naozaj dochádzalo k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme, na zemskom povrchu i v atmosfére by síce bola vyššia teplota, ale by sa zmenšovali rozdiely teploty a preto by rýchlosť i ničivá sila vetra slabla. Aby sa mohli zväčšovať extrémy počasia, (rýchlosť i ničivá sila vetra) musia byť na zemskom povrchu i v atmosfére väčšie rozdiely teploty ako bývali v minulosti a to je možné iba vďaka slabšiemu skleníkovému efektu atmosféry Zeme.

Podobne ako CO2, aj ozón je skleníkový plyn.

Čo má väčší vplyv na zmenu skleníkového efektu atmosféry Zeme?

Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme o 0,02%, alebo pokles množstva ozónu o 5%?

Hoci dnešný vedci vedia, že na zemský povrch dopadá viacej slnečného žiarenia, túto skutočnosť ignorujú!

Viacej žiarenia = viacej tepla.

Priemerná teplota môže stúpať aj pri zoslabenom skleníkovom efekte atmosféry Zeme. Ak je strata tepla spôsobená slabším skleníkovým efektom atmosféry Zeme menšia ako zisk tepla spôsobený dopadom väčšieho množstva slnečného žiarenia na zemský povrch, priemerná teplota stúpne!

Nárast priemernej teploty nie je dôkaz o zosilňovaní skleníkového efektu atmosféry Zeme!

Čím skôr vedci priznajú že sa jedná o omyl, tým menšie škody napáchajú politici i ekologický aktivisti na vlastných ekonomikách!

Má vôbec niekto záujem pochopiť skutočné príčiny klimatických zmien a zastaviť ich, alebo nikomu nezáleží na tom či budú mať kde žiť naše deti i vnúčatá?

Slapové javy

01.02.2024

Podľa dnešných vedcov slapové javy spôsobuje gravitácia Mesiaca, čo je podľa mňa hlúposť! Akú šancu má gravitácia Mesiaca prekonať gravitáciu Zeme zo vzdialenosti 384400 km a ovplyvniť polohu vody v oceánoch, ak nedokáže ani na Mesiaci udržať atmosféru? Vďaka odstredivej sile ktorá vzniká pri rotácii Zeme a pôsobí proti gravitačnej sile Zeme je priemer Zeme na [...]

Atmosférický tlak

08.12.2023

Viete, že vedecká definícia atmosférického tlaku je nesprávna? Tvrdenie vedcov že atmosférický tlak je vyvolaný tiažou vzduchového stĺpca je hlúposť! Reálne je atmosférický tlak najvyšší tam, kde je tiaž vzduchového stĺpca najnižšia. Hrúbka atmosféry je závislá od gravitačnej sily, koľkým časticiam ( atómom a molekulám plynov)dokáže gravitačná sila [...]

Klimatické zmeny

15.01.2023

Hoci patrí CO2 medzi skleníkové plyny, to ešte nie je dôkaz že nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme spôsobuje klimatické zmeny. Vodná para má niekoľko násobne väčší skleníkový efekt ako CO2. Skleníkový efekt vodnej pary pozná každý a dá sa overiť aj bez prístrojov. Ak je v noci zamračené, nočná teplota klesne menej ako pri vyjasnenej oblohe. Najväčšie [...]

UA vojak / Vojaci / Armáda / Ranený /

V Rusku pribudla armáda invalidov, je ich rekordne veľa. Ministerstvo pripustilo problém

26.02.2024 15:07

Počet invalidov v Rusku zaznamenal rekordný rast.

švajčiarsko, kostol, omša, obťažovanie sexuálne

Farárovi v talianskej dedinke naliali pred omšou do čiaš s vodou a vínom bielidlo

26.02.2024 15:04

Kňaz sa minulosti už viackrát stal terčom pokusov o zastrašovanie.

Richard Sulík

O post predsedu SaS sa budú uchádzať Gröhling a Prieložný

26.02.2024 15:03

Opozičná strana si tiež zvolí členov Republikovej rady. O miesto sa uchádza 16 kandidátov.

Farmári / traktor / Protest /

Farmári sa v Bruseli dostali do potýčok s políciou. Tá odpovedala vodnými delami a slzotvorným plynom

26.02.2024 14:50

Poľnohospodári s vyše 900 traktormi prišli k sídlam inštitúcií EÚ vyjadriť protest proti tomu, že Únia nevychádza dostatočne v ústrety ich požiadavkám.