Založ si blog

Jarné mrazy.

Vďaka jarným mrazom prišli mnohý pestovatelia ovocia o tohtoročnú úrodu.

Môže mi niekto prezradiť, dokedy budú klimatológovia klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien? Má v dnešnej dobe niekto záujem pochopiť skutočné príčiny klimatických zmien a zastaviť ich, alebo nikomu nezáleží na tom či budú mať kde žiť naše deti?

Vďaka silnému skleníkovému efektu atmosféry Venuše je na Venuši minimálny rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by sa zosilňoval skleníkový efekt atmosféry Zeme. Vďaka silnejšiemu skleníkovému efektu atmosféry Zeme by sa na zemskom povrchu zmenšovali rozdiely teploty medzi dňom a nocou. Vďaka silnejšiemu skleníkovému efektu atmosféry Zeme by nočná teplota klesala pomalšie a menej ako klesávala v minulosti a preto by sa v dnešnej dobe nemali vyskytovať tak veľké mrazy. Ak sa Arktída otepľuje 2-krát rýchlejšie ako pevnina, nedá sa vyhovárať na studený arktický vzduch.

Vďaka slabému skleníkovému efektu atmosféry Marsu je na Marse denná teplota podobná ako na zemskom povrchu, hoci je Mars vystavený menšej intenzite slnečného žiarenia.  Vďaka slabému skleníkovému efektu atmosféry Marsu je na Marse nočná teplota až o 170°C nižšia ako denná teplota. Aby mohlo v dnešnej dobe dôjsť k väčšiemu poklesu nočnej teploty ako chodievalo v minulosti, muselo dôjsť v dnešnej dobe k zoslabeniu skleníkového efektu atmosféry Zeme.

Každá jedna molekula plynu, ktorá sa nachádza v atmosfére Zeme prispieva k skleníkovému efektu atmosféry Zeme. Hoci malá molekula má menší skleníkový efekt ako veľká molekula, ale veľký počet malých molekúl má rovnaký skleníkový efekt ako malý počet veľkých molekúl. Aj malé molekuly majú svoj podiel na celkovom skleníkovom efekte atmosféry Zeme.

Hoci americký vedci vedia, že v dnešnej dobe atmosféra Zeme stratí každú sekundu 3 kg vodíka a 50 g hélia, tvária sa že je to prirodzený jav, hoci neexistuje žiaden dôkaz že k tejto strate ľahkých plynov dochádzalo aj v minulosti,  keď na obežných dráhach okolo Zeme neboli žiadne družice.

http://faculty.washington.edu/dcatling/Catling2009_SciAm.pdf

Podľa mňa k strate ľahkých plynov začalo dochádzať až po umiestnení prvej družice na obežnú dráhu okolo Zeme. Vďaka strate ľahkých plynov sa začal meniť pomer plynov v atmosfére Zeme v prospech ťažkých plynov medzi ktoré patrí aj CO2. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme nieje príčina klimatických zmien, ale indikátorom klimatických zmien spôsobených družicami. Aby mohol pokračovať biznis v kozme, snažia sa vedci hodiť zodpovednosť za klimatické zmeny na všetkých ľudí ktorý produkujú emisie.

Vďaka strate ľahkých plynov ktoré tvoria vrchnú časť atmosféry je atmosféra Zeme tenšia. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia a preto v dnešnej dobe denná teplota stúpa rýchlejšie ako stúpala v minulosti. Vďaka strate ľahkých plynov došlo k zoslabeniu skleníkového efektu atmosféry Zeme a preto v dnešnej dobe klesá nočná teplota rýchlejšia a viacej ako klesávala v minulosti, hoci je denná teplota vyššia ako bývala v minulosti. Znižovanie koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme klimatické zmeny ešte urýchli. Stačilo na chvíľu pozastaviť leteckú dopravu a hneď sa začali zväčšovať extrémy v počasí.

 

 

Stres

08.03.2021

Dlhodobý stres výrazne oslabuje (ničí) imunitu. Protipandemické opatrenia dlhodobo stresujú ľudí čo sa u mnohých ľudí prejavilo oslabeným imunity a preto v dnešnej dobe zomiera tak veľa ľudí. Prísne opatrenia = veľký stres. Veľký stres = oslabená imunita. Oslabená imunita = veľa ochorení. Veľa chorých = veľa mŕtvych. Čím prísnejšie opatrenia, tým viacej [...]

Korupcia

16.02.2021

Viete, že existuje aj legálna korupcia? Sponzorstvo = legálna korupcia. Bill Gates patrí medzi najväčších sponzorov WHO. Ak nechce WHO prísť o jedného z najväčších sponzorov, musí WHO robiť také vyhlásenia ktoré vyhovujú nadácii Billa Gatesa a Americkým farmaceutickým firmám. Bohužiaľ, Bill Gates a Americké farmaceutické firmy prostredníctvom skorumpovaných [...]

Kamenné predajne

27.01.2021

Čo myslíte, pomohlo zatvorenie kamenných predajní spomaliť šírenie koronavírusu, alebo nie? Podľa mňa zatvorenie kamenných predajní ešte zrýchlilo šírenie koronavírusu! Do kamenných predajní chodia nakupovať prevažne ľudia, ktorý žijú v danom meste kde sa predajňa nachádza. Ak by sa v takejto predajni aj niekto nakazil, vírus zostane v danom meste, kde sa dá [...]

Penzista / Senior /

ÚVZ: Ďalšie zlepšovanie situácie môže skrátiť vyhradené nákupné hodiny pre seniorov

23.04.2021 19:02

V súvislosti s otváraním prevádzok odborníci upozorňujú na to, že zlepšujúca sa situácia a postupné uvoľňovanie opatrení nie sú signálom, že vírus zmizol.

Ružín

Na priehrade Ružín odštartoval najväčší environmentálny projekt zberu a recyklácie odpadov

23.04.2021 18:05

Cieľom projektu „Za čisté Slovensko“ bude odstraňovanie plastového odpadu a plastov z prírodného prostredia.

Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Zmluvu o Sputniku zverejníme, aj keby ruská strana nesúhlasila

23.04.2021 17:04

Na vyjadrenie ruskej strany mieni minister zdravotníctva Lengvarský čakať podľa vlastných slov "maximálne niekoľko dní".

francúzsko útok nožom

Útočník zabil vo Francúzsku nožom policajtku. Zastrelili ho

23.04.2021 16:06, aktualizované: 18:52

K incidentu došlo v policajnej stanici vo francúzskom meste Rambouillet. Muž počas útoku zakričal "Allahu Akbar".