Založ si blog

Skleníkový efekt atmosféry.

Dnešný vedci vysvetľujú skleníkový efekt atmosféry absorpciou žiarenia, čo je omyl.

Teplo vzniká iba pri chemických reakciách a pri trení.

Infračervené žiarenie dokáže molekuly iba rozkmitať. Aby sa kmitajúce molekuly začali zohrievať, musí medzi nimi dochádzať k treniu.

Poznáme tri základné skupenstvá látky, tuhé, kvapalné a plynné skupenstvo. Iba u látok v tuhom a kvapalnom skupenstve sa molekuly navzájom dotýkajú a preto sa látky v tuhom a kvapalnom skupenstve nedajú stláčať.  Iba u látok v tuhom a kvapalnom skupenstve dochádza medzi kmitajúcimi molekulami k treniu a tým k vzniku tepla, čo sa využíva pri zohrievaní v mikrovlnných rúrach.

Molekuly látok v plynnom skupenstve sú od seba vzdialené príliš ďaleko, aby došlo medzi nimi k treniu a tým k vzniku tepla. V mikrovlnke nedokážete zohriať vzduch, hoci obsahuje molekuly vodnej pary i molekuly CO2. Infračervené ohrievače zohrievajú iba látky v tuhom a kvapalnom skupenstve, ale nie vzduch hoci obsahuje molekuly vody i molekuly CO2.

Hoci slnečné žiarenie obsahuje všetky vlnové dĺžky elektromagnetického žiarenia, nedokáže zohriať molekuly plynov ktoré tvoria atmosféru. Slnečné žiarenie dokáže zohriať iba zemský povrch, na ktorom sa nachádzajú látky v tuhom a kvapalnom skupenstve. Molekuly plynov ktoré tvoria atmosféru sa zohrievajú až od teplého zemského povrchu. Teplé molekuly postupne vystúpia do vyšších vrstiev atmosféry. Pokiaľ majú takto zahriate molekuly vyššiu teplotu ako okolité molekuly plynov, tieto molekuly vyžarujú infračervené žiarenie. Molekuly CO2 ktoré vznikli pri horení majú podstatne vyššiu teplotu ako je teplota atmosféry a preto aj u nich dochádza k vyžarovaniu infračerveného žiarenia. Za infračervené žiarenie atmosféry sú zodpovedné molekuly plynov, ktoré sa zohriali od teplého zemského povrchu i ktoré vznikli pri chemických reakciách a vystúpili do vyšších vrstiev atmosféry.

Absorpcia žiarenia nemá žiaden vplyv na teplotu atmosféry. Dokedy budú dnešný vedci klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien?

Stres

08.03.2021

Dlhodobý stres výrazne oslabuje (ničí) imunitu. Protipandemické opatrenia dlhodobo stresujú ľudí čo sa u mnohých ľudí prejavilo oslabeným imunity a preto v dnešnej dobe zomiera tak veľa ľudí. Prísne opatrenia = veľký stres. Veľký stres = oslabená imunita. Oslabená imunita = veľa ochorení. Veľa chorých = veľa mŕtvych. Čím prísnejšie opatrenia, tým viacej [...]

Korupcia

16.02.2021

Viete, že existuje aj legálna korupcia? Sponzorstvo = legálna korupcia. Bill Gates patrí medzi najväčších sponzorov WHO. Ak nechce WHO prísť o jedného z najväčších sponzorov, musí WHO robiť také vyhlásenia ktoré vyhovujú nadácii Billa Gatesa a Americkým farmaceutickým firmám. Bohužiaľ, Bill Gates a Americké farmaceutické firmy prostredníctvom skorumpovaných [...]

Kamenné predajne

27.01.2021

Čo myslíte, pomohlo zatvorenie kamenných predajní spomaliť šírenie koronavírusu, alebo nie? Podľa mňa zatvorenie kamenných predajní ešte zrýchlilo šírenie koronavírusu! Do kamenných predajní chodia nakupovať prevažne ľudia, ktorý žijú v danom meste kde sa predajňa nachádza. Ak by sa v takejto predajni aj niekto nakazil, vírus zostane v danom meste, kde sa dá [...]

Penzista / Senior /

Ďalšie zlepšovanie situácie môže podľa odborníkov viesť až k zrušeniu vyhradených nákupných hodín pre seniorov

23.04.2021 19:02

V súvislosti s otváraním prevádzok odborníci upozorňujú na to, že zlepšujúca sa situácia a postupné uvoľňovanie opatrení nie sú signálom, že vírus zmizol.

Ružín

Na priehrade Ružín odštartoval najväčší environmentálny projekt zberu a recyklácie odpadov

23.04.2021 18:05

Cieľom projektu „Za čisté Slovensko“ bude odstraňovanie plastového odpadu a plastov z prírodného prostredia.

Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Zmluvu o Sputniku zverejníme, aj keby ruská strana nesúhlasila

23.04.2021 17:04

Na vyjadrenie ruskej strany mieni minister zdravotníctva Lengvarský čakať podľa vlastných slov "maximálne niekoľko dní".

francúzsko útok nožom

Útočník zabil vo Francúzsku nožom policajtku. Zastrelili ho

23.04.2021 16:06, aktualizované: 18:52

K incidentu došlo v policajnej stanici vo francúzskom meste Rambouillet. Muž počas útoku zakričal "Allahu Akbar".