Založ si blog

Parlamentné voľby 2020

Žiadna z kandidujúcich strán nemá ideálny volebný program, ktorý by vyhovoval všetkým. Každá strana má v programe aj dobrá veci, ale aj zlé veci z ktorými mnohý ľudia nesúhlasia. Je málo pravdepodobné, aby niektorá strana vyhrala voľby z takým náskokom, aby bola schopná sama zostaviť vládu.

Koaličná zmluva je o kompromisoch. Aby mohli strany uzavrieť koaličnú zmluvu, musia sa vzdať časti volebného programu. Môže sa stať, že strana ktorú ste volili sa vďaka koaličným partnerom vzdá tej časti volebného programu kvôli ktorému ste ju volili a po voľbách bude presadzovať iba tú časť volebného programu z ktorou nesúhlasíte.

Ak by bola pravda, že poslanci nemusia hlasovať tak ako im to odporučí predseda strany za ktorú kandidovali, bolo by zbytočné uzatvárať koaličné zmluvy, lebo nikto z predsedov koaličných strán by netušil ako budú hlasovať jednotlivý poslanci. V skutočnosti parlament funguje na rovnakom princípe ako za komunistov.

Pokiaľ bude vláda zostavená iba z politikov a nie z odborníkov, nikdy nič nebude poriadne fungovať! Koaličné strany budú stále sabotovať všetky návrhy opozičných poslancov, bez ohľadu na to či sa jedná o dobré návrhy alebo nie. Rovnako budú aj opozičné strany sabotovať všetky návrhy koaličných poslancov, bez ohľadu na to či sa jedná o dobré návrhy alebo nie. Pokiaľ nebudú zrušené všetky stany, nič sa nezmení, stále sa budú koaličné a opozičné strany navzájom sabotovať, bez ohľadu na to ktorá strana bude v koalícii a ktorá v opozícii.

Prvé čo spraví nová vláda bude, že časť našich daní pošle na stranícke účty a až niečo zostane, potom tento zbytok bude deliť medzi zdravotníctvo, školstvo a dôchodcov. Pamätáte si na november 1989? Jednou z hlavných požiadaviek bolo zrušenie financovania strany. Akosi rýchlo politici zabudli na sľuby z novembra 1989. Pokiaľ nebude zrušené financovanie politických strán z našich daní, nikdy nebude dosť peňazí na zdravotníctvo, školstvo a ani na dôchodky.

Myslíte si, že sa po voľbách niečo zmení? Ja tomu neverím. Pokiaľ nebudú zrušené všetky stany, nič sa nezmení, stále budú politici rozoštvávať verejnosť tak, aby odpútali pozornosť od skutočných problémov. Tieto voľby budú zbytočne vyhodené peniaze.

Prezváňanie zo zahraničia

03.02.2020

Aj vám sa stalo, že vás niekto prezváňal zo zahraničia? Ja neverím, že sa jedná o volanie zo zahraničia. Nikto v zahraničí nemá dôvod prezváňať ma a tým riskovať že mu stihnem zdvihnúť viac »

Ekologický aktivisti – zábavná pyrotechnika

16.12.2019

Čo myslíte, čo robia ekologický aktivisti v predvianočnom období? a - Chystajú sa protestovať proti znečisťovaniu životného prostredia používaním zábavnej pyrotechniky? b - Nákupom zábavnej viac »

Skleníkový efekt CO2

14.12.2019

Vďaka skleníkovým plynom je priemerná teplota na zemskom povrchu 14°C. Bez skleníkových plynov by bola teplota na zemskom povrchu približne -18°C. Vďaka skleníkovým plynom je na zemskom povrchu viac »

spravodlivosť, váhy

Proces s dvojčatami Dávidom a Dominikom pokračuje, hrozí im doživotie

18.02.2020 20:04

V procese stále prebiehajú výsluchy svedkov ku skutku úkladnej vraždy.

putá / zatykač /

Detenčný ústav ebezpečných psychicky chorých zločincov je bližšie k realizácii

18.02.2020 19:46

O umiestnení ústavu pri Psychiatrickej nemocnici Hronovce, ako najvhodnejšej lokalite, sa rozhodlo ešte v roku 2008.

peniaze, bankovky, euro

Pracovníčka dánskeho ministerstva spreneverila 15,5 milióna eur

18.02.2020 19:38

Nielsenová pracovala na ministerstve sociálnych vecí viac ako 40 rokov až do svojho zatknutia.

peniaze, bankovky, euro

Na kampaň Demokratickej strany dali najviac odídenci zo SaS, je to však pôžička s úrokom

18.02.2020 18:35

Demokratická strana zatiaľ v kampani minula 84 000 eur, z toho 30 000 eur na bilbordy a ďalších 15 000 na online reklamu.