Jarné mrazy.

Vďaka jarným mrazom prišli mnohý pestovatelia ovocia o tohtoročnú úrodu.

Môže mi niekto prezradiť, dokedy budú klimatológovia klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien? Má v dnešnej dobe niekto záujem pochopiť skutočné príčiny klimatických zmien a zastaviť ich, alebo nikomu nezáleží na tom či budú mať kde žiť naše deti?

Vďaka silnému skleníkovému efektu atmosféry Venuše je na Venuši minimálny rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by sa zosilňoval skleníkový efekt atmosféry Zeme. Vďaka silnejšiemu skleníkovému efektu atmosféry Zeme by sa na zemskom povrchu zmenšovali rozdiely teploty medzi dňom a nocou. Vďaka silnejšiemu skleníkovému efektu atmosféry Zeme by nočná teplota klesala pomalšie a menej ako klesávala v minulosti a preto by sa v dnešnej dobe nemali vyskytovať tak veľké mrazy. Ak sa Arktída otepľuje 2-krát rýchlejšie ako pevnina, nedá sa vyhovárať na studený arktický vzduch.

Vďaka slabému skleníkovému efektu atmosféry Marsu je na Marse denná teplota podobná ako na zemskom povrchu, hoci je Mars vystavený menšej intenzite slnečného žiarenia.  Vďaka slabému skleníkovému efektu atmosféry Marsu je na Marse nočná teplota až o 170°C nižšia ako denná teplota. Aby mohlo v dnešnej dobe dôjsť k väčšiemu poklesu nočnej teploty ako chodievalo v minulosti, muselo dôjsť v dnešnej dobe k zoslabeniu skleníkového efektu atmosféry Zeme.

Každá jedna molekula plynu, ktorá sa nachádza v atmosfére Zeme prispieva k skleníkovému efektu atmosféry Zeme. Hoci malá molekula má menší skleníkový efekt ako veľká molekula, ale veľký počet malých molekúl má rovnaký skleníkový efekt ako malý počet veľkých molekúl. Aj malé molekuly majú svoj podiel na celkovom skleníkovom efekte atmosféry Zeme.

Hoci americký vedci vedia, že v dnešnej dobe atmosféra Zeme stratí každú sekundu 3 kg vodíka a 50 g hélia, tvária sa že je to prirodzený jav, hoci neexistuje žiaden dôkaz že k tejto strate ľahkých plynov dochádzalo aj v minulosti,  keď na obežných dráhach okolo Zeme neboli žiadne družice.

http://faculty.washington.edu/dcatling/Catling2009_SciAm.pdf

Podľa mňa k strate ľahkých plynov začalo dochádzať až po umiestnení prvej družice na obežnú dráhu okolo Zeme. Vďaka strate ľahkých plynov sa začal meniť pomer plynov v atmosfére Zeme v prospech ťažkých plynov medzi ktoré patrí aj CO2. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme nieje príčina klimatických zmien, ale indikátorom klimatických zmien spôsobených družicami. Aby mohol pokračovať biznis v kozme, snažia sa vedci hodiť zodpovednosť za klimatické zmeny na všetkých ľudí ktorý produkujú emisie.

Vďaka strate ľahkých plynov ktoré tvoria vrchnú časť atmosféry je atmosféra Zeme tenšia. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia a preto v dnešnej dobe denná teplota stúpa rýchlejšie ako stúpala v minulosti. Vďaka strate ľahkých plynov došlo k zoslabeniu skleníkového efektu atmosféry Zeme a preto v dnešnej dobe klesá nočná teplota rýchlejšia a viacej ako klesávala v minulosti, hoci je denná teplota vyššia ako bývala v minulosti. Znižovanie koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme klimatické zmeny ešte urýchli. Stačilo na chvíľu pozastaviť leteckú dopravu a hneď sa začali zväčšovať extrémy v počasí.

 

 

Eurofondy

08.11.2024

Teoreticky by mali eurofondy slúžiť na podporu hospodárskeho a sociálneho rozvoja členských štátov EU a na zmenšovanie regionálnych rozdielov v členských štátoch EU. V skutočnosti eurofondy slúžia na presadzovanie nemeckých záujmov vo všetkých členských štátoch EU. Stačí aby niektorý z našich koaličných politikov mal iní názor na fungovanie EU i na medzinárodnú [...]

Izolačné sklá

04.10.2024

V dnešnej dobe je moderné na zasklievanie okien používať izolačné dvojsklá, prípadne trojsklá. Na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností izolačných skiel výrobcovia vypĺňajú komory medzi sklami vzácnymi plynmi, argónom, prípadne drahým kryptónom. Ani jeden z používaných plynov nepatrí medzi skleníkové plyny. Prečo nieje argón považovaný za skleníkový plyn, [...]

Živelné pohromy

20.09.2024

Aká živelná pohroma musí postihnúť dnešnú civilizáciu, aby klimatológovia prestali klamať verejnosť o príčine klimatických zmien? O skleníkovom efekte atmosféry nerozhoduje iba chemické zloženie atmosféry, ale aj hrúbka a hustota atmosféry. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme nieje dôkaz, že dochádza k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme. [...]

Island Reykjanes Sundhnúksgígar erupcia láva

FOTO: Vulkanický systém na juhozápade Islandu sa opäť prebudil k životu

21.11.2024 11:00

V danej lokalite ide už o siedmu erupciu od decembra minulého roka.

sarmat

Kyjev: Rusko prvý raz zasiahlo Ukrajinu medzikontinentálnou balistickou raketou. Strela môže niesť aj jadrovú hlavicu

21.11.2024 10:39, aktualizované: 11:19

Rusko už na Ukrajinu páli Ukrajinu aj medzikontinentálnymi balistickými raketami

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok založil ďalší špeciálny vyšetrovací tím. Má sa venovať darovaniu techniky Ukrajine

21.11.2024 10:28

Prešetrovať má rozhodnutia vtedajších predstaviteľov rezortu obrany a členov vlády.