Klimatické zmeny.

Koncom 50-tích rokov bola na obežnú dráhu okolo Zeme umiestnená prvá umelá družica.

Je to náhoda, že začiatkom 60-tích rokov sa začalo hovoriť o klimatických zmenách?

Z rastúcim počtom umelých družíc a kozmického odpadu na obežných dráhach okolo Zeme sa klimatické zmeny stále viacej prejavujú.

 Existuje nejaká vedecká štúdia, ktorá by spochybňovala tvrdenie, že klimatické zmeny spôsobujú umelé družice umiestnené na obežných dráhach okolo Zeme?

Pokiaľ je družica o hmotnosti 1t na zemskom povrchu, pôsobí proti gravitačnej sile Zeme odstredivou silou 33,6N. Umiestnení tejto družice na obežnú dráhu vo vzdialenosti 35000 km vzrastie odstredivá sila na 222 N, čo je približne 6,6 krát.

Vďaka tejto odstredivej sile, pôsobí gravitácia Zeme na atmosféru i Mesiac menšou silou a preto sa Mesiac začal vzďaľovať od Zeme.

Gravitačná sila, ktorá drží družice a kozmický odpad na obežných dráhach okolo Zeme v minulosti držala atmosféru a preto je atmosféra tenšia a redšia.

Cez tenšiu a redšiu atmosféru dopadne na zemský povrch viacej slnečného žiarenia a preto sa v poslednej dobe stáva pobyt na priamom slnku nepríjemný a v niektorých prípadoch až nebezpečný.

Cez tenšiu a redšiu atmosféru unikne do kozmického priestoru viacej tepelnej energie a preto priemerné teploty stúpajú pomalšie, ako pribúda množstvo slnečného žiarenia dopadajúceho na zemský povrch.

Ak by boli klimatické zmeny spôsobené skleníkovými plynmi, vďaka odrazenému tepelnému žiareniu by priemerné teploty stúpali rýchlejšie ako množstvo slnečného žiarenia dopadajúceho na zemský povrch. 

CO2 má väčšiu hustotu ako vzduch a preto z rastúcou koncentráciou CO2 v atmosfére by rástla aj hustota atmosféry. Cez hustejšiu atmosféru by dopadalo na zemský povrch menej slnečného žiarenia a preto by sa ochladzovalo.

CO2 je iba indikátorom klimatických zmien a na klimatické zmeny nemá žiaden vplyv.

Pokiaľ bude stúpať počet družíc a množstvo kozmického odpadu na obežných dráhach okolo Zeme, budú sa klimatické zmeny iba zhoršovať.

Za posledných 50 rokov rapídne vzrástlo množstvo asfaltových a betónových plôch, čo je ďalšia z príčin klimatických zmien. Tieto plochy premenia niekoľkonásobne viac slnečnej energie na tepelnú ako vegetácia.

Ak v lete klesajú nočné teploty iba minimálne, môže za to tepelná energia ktorá sa uvoľňuje z asfaltových a betónových plôch a zo skleníkovými plynmi to nemá nič spoločné.

Dvíhanie hladín morí a oceánov.

Roztopením ľadu, ktorý sa nachádza v moriach a oceánoch sa hladina vody nezmení. Množstvo vody z roztopeného ľadu ktorý sa nachádzal na pevnine je malé na to, aby výrazne ovplyvnilo hladiny morí a oceánov.

Je pravda, že z rastúcou teplotou dochádza k tepelnej rozťažnosti vody, ale zároveň sa aj viacej vody odparí  preto je malá pravdepodobnosť, že zmena teploty má nejaký výrazný vplyv na výšku hladín morí a oceánov.

Umelé družice vplývajú na hladiny morí a oceánov podobne ako Mesiac.

Príliv a odliv nespôsobuje gravitačná sila Mesiaca, ale odstredivá sila ktorá vzniká pri obiehaní Mesiaca okolo Zeme a pôsobí proti gravitačnej sile Zeme. Gravitačná sila Mesiaca je slabá na to, aby na vzdialenosť 384400 km dokázala prekonať gravitačnú silu Zeme a vytiahnuť vodu z oceánov na pobrežie.

Ak sa niekomu zdá, že hmotnosť družíc je zanedbateľná voči hmotnosti Mesiaca, to ešte neznamená, že je zanedbateľná aj odstredivá sila, ktorá vzniká pri obiehaní družíc okolo Zeme a pôsobí proti gravitačnej sile Zeme. Vďaka väčšej uhlovej rýchlosti a obežnej dráhe o menšom rádiuse pôsobí družica o hmotnosti 1 t približne 82 krát väčšou odstredivou silou ako 1 t hmoty Mesiaca.

Vďaka stacionárnym družiciam dochádza v oblastiach nad ktorými sú umiestnené k trvalému prílivu a preto je tam hladina mora trvale vyššia. Takéto dvíhanie hladín nemá nič spoločné z topením ľadovcov.

Nájde sa aspoň jeden odborník, ktorý je ochotný uvažovať o vplyve umelých družíc na klimatické zmeny?

 

Eurofondy

08.11.2024

Teoreticky by mali eurofondy slúžiť na podporu hospodárskeho a sociálneho rozvoja členských štátov EU a na zmenšovanie regionálnych rozdielov v členských štátoch EU. V skutočnosti eurofondy slúžia na presadzovanie nemeckých záujmov vo všetkých členských štátoch EU. Stačí aby niektorý z našich koaličných politikov mal iní názor na fungovanie EU i na medzinárodnú [...]

Izolačné sklá

04.10.2024

V dnešnej dobe je moderné na zasklievanie okien používať izolačné dvojsklá, prípadne trojsklá. Na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností izolačných skiel výrobcovia vypĺňajú komory medzi sklami vzácnymi plynmi, argónom, prípadne drahým kryptónom. Ani jeden z používaných plynov nepatrí medzi skleníkové plyny. Prečo nieje argón považovaný za skleníkový plyn, [...]

Živelné pohromy

20.09.2024

Aká živelná pohroma musí postihnúť dnešnú civilizáciu, aby klimatológovia prestali klamať verejnosť o príčine klimatických zmien? O skleníkovom efekte atmosféry nerozhoduje iba chemické zloženie atmosféry, ale aj hrúbka a hustota atmosféry. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme nieje dôkaz, že dochádza k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme. [...]

Island Reykjanes Sundhnúksgígar erupcia láva

FOTO: Vulkanický systém na juhozápade Islandu sa opäť prebudil k životu

21.11.2024 11:00

V danej lokalite ide už o siedmu erupciu od decembra minulého roka.

sarmat

Kyjev: Rusko prvý raz zasiahlo Ukrajinu medzikontinentálnou balistickou raketou. Strela môže niesť aj jadrovú hlavicu

21.11.2024 10:39, aktualizované: 11:19

Rusko už na Ukrajinu páli Ukrajinu aj medzikontinentálnymi balistickými raketami

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok založil špeciálny tím. Má preveriť darovanie techniky Ukrajine. Podľa Naďa sa minister len snaží prekryť svoje problémy

21.11.2024 10:28, aktualizované: 11:54

Prešetrovať má rozhodnutia vtedajších predstaviteľov rezortu obrany a členov vlády.