Založ si blog

Ozónová diera

Viete, že najväčšia ozónová diera sa nachádza nad rovníkom?

Prečo nás vedci i masmédiá informujú iba o ozónovej diere ktorá sa nachádza nad Antarktídou a ktorá nemá žiaden vplyv na klimatické zmeny?

Počas jarnej rovnodennosti sa Slnko nachádza nad rovníkom. Väčšina slnečného žiarenia ktoré v marci dopadá na zemský povrch  prechádza cez ozónovú dieru ktorá sa nachádza nad rovníkom a preto boli v marci letné teploty.

Vďaka ozónovej diere ktorá sa nachádza nad rovníkom bol marec teplejší ako apríl.

Vďaka ozónovej diere ktorá sa nachádza nad rovníkom prechádzame zo zimy do leta.

Je to náhoda, že najväčšia ozónová diera sa nachádza nad rovníkom , kde je najväčšia koncentrácia družíc?

Vďaka stacionárnym družiciam Zem stratila nad rovníkom vrchnú časť atmosféry vrátane časti ozónovej vrstvy.

Aby mohol pokračovať biznis vo vesmíre, NASA ignoruje výsledky družicových meraní, ktoré spochybnili zosilňovanie skleníkového efektu atmosféry Zeme.

https://geosciencebigpicture.com/2021/10/18/ceres-and-the-greenhouse-effect/

Boj proti klimatickým zmenám znižovaním emisií je účelové klamstvo, ktoré má odvrátiť pozornosť od skutočných príčin klimatických zmien. Dokedy budú vedci a ekologický aktivisti nútiť politikov do sabotovania vlastných ekonomík?

Má vôbec niekto záujem pochopiť skutočné príčiny klimatických zmien a zastaviť ich, alebo nikomu nezáleží na tom či budú mať kde žiť naše deti a vnúčatá?

Pes

26.06.2024

Pes bol odjakživa mäsožravec. Ako je možné, že v dnešnej dobe sú mnohé psy alergické na mäso? Naozaj je mäso pre psa také škodlivé? V minulosti, keď neboli k dispozícii priemyselne vyrábané krmivá pre psov, nemali psy žiadne alergie, hoci dostávali väčšinou iba odpad z kuchyne. Ako môže byť pes alergický na krmivo, pri ktorom výrobca deklaruje že krmivo [...]

Demokracia

20.04.2024

Myslíte si, že tu máme demokraciu? Ak nechcú byť naše masmédiá označené za konšpiračné, musia šíriť také informácie, ktoré propagujú politiku Bruselu i politiku USA. U nás sa človek z masmédií pravdu nedozvie a preto tu máme toľko alternatívnych (konšpiračných) médií! Ak má platiť koaličná zmluva, musia poslanci koaličných strán hlasovať tak ako [...]

Skleník

13.04.2024

Boli ste niekedy v skleníku? V celom skleníku je rovnaká teplota, dusno a bezvetrie, bez ohľadu na veľkosť skleníka, tepelnoizolačné vlastnosti zasklenia i veľkosti albeda pôdy. Ak by naozaj dochádzalo k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme, mali by sa na zemskom povrchu zmenšovať rozdiely teploty a zároveň by mala klesať aj rýchlosť a ničivá sila vetra. [...]

Virus Outbreak Venezuela

Maduro stupňuje rétoriku pred voľbami: Ak nevyhrám bude vojna, hovorí o krvavom kúpeli

21.07.2024 11:47

Podľa prieskumov však súčasný prezident výrazne zaostáva za kandidátom opozície.

172529

Ruské stíhačky vraj odvrátili americké bombardéry od svojich hraníc

21.07.2024 10:56, aktualizované: 11:28

Lietadlá sa stretli nad Barentsovým morom, tvrdí Moskva.

čínski záchranári, čína, potopy, rieka, zrútený most, Šen-si,

Prudké lejaky a devastačné záplavy si v Číne vyžiadali už najmenej 20 mŕtvych

21.07.2024 10:22

Husté lejaky sužujú rozsiahle oblasti severnej a strednej Číny už niekoľko dní.

Theodore Roosevelt

Teddyho Roosevelta nezmohol ani atentát. Pokojne rečnil s guľkou v hrudi

21.07.2024 10:00

Počas volebnej kampane v roku 1912 postrelil amerického exprezidenta atentátnik, ale Roosevelt pokračoval v programe a na mítingu predniesol vyše hodinový prejav.