Založ si blog

Skleníkový efekt atmosféry.

Dnešný vedci vysvetľujú skleníkový efekt atmosféry absorpciou žiarenia, čo je omyl.

Teplo vzniká iba pri chemických reakciách a pri trení.

Infračervené žiarenie dokáže molekuly iba rozkmitať. Aby sa kmitajúce molekuly začali zohrievať, musí medzi nimi dochádzať k treniu.

Poznáme tri základné skupenstvá látky, tuhé, kvapalné a plynné skupenstvo. Iba u látok v tuhom a kvapalnom skupenstve sa molekuly navzájom dotýkajú a preto sa látky v tuhom a kvapalnom skupenstve nedajú stláčať.  Iba u látok v tuhom a kvapalnom skupenstve dochádza medzi kmitajúcimi molekulami k treniu a tým k vzniku tepla, čo sa využíva pri zohrievaní v mikrovlnných rúrach.

Molekuly látok v plynnom skupenstve sú od seba vzdialené príliš ďaleko, aby došlo medzi nimi k treniu a tým k vzniku tepla. V mikrovlnke nedokážete zohriať vzduch, hoci obsahuje molekuly vodnej pary i molekuly CO2. Infračervené ohrievače zohrievajú iba látky v tuhom a kvapalnom skupenstve, ale nie vzduch hoci obsahuje molekuly vody i molekuly CO2.

Hoci slnečné žiarenie obsahuje všetky vlnové dĺžky elektromagnetického žiarenia, nedokáže zohriať molekuly plynov ktoré tvoria atmosféru. Slnečné žiarenie dokáže zohriať iba zemský povrch, na ktorom sa nachádzajú látky v tuhom a kvapalnom skupenstve. Molekuly plynov ktoré tvoria atmosféru sa zohrievajú až od teplého zemského povrchu. Teplé molekuly postupne vystúpia do vyšších vrstiev atmosféry. Pokiaľ majú takto zahriate molekuly vyššiu teplotu ako okolité molekuly plynov, tieto molekuly vyžarujú infračervené žiarenie. Molekuly CO2 ktoré vznikli pri horení majú podstatne vyššiu teplotu ako je teplota atmosféry a preto aj u nich dochádza k vyžarovaniu infračerveného žiarenia. Za infračervené žiarenie atmosféry sú zodpovedné molekuly plynov, ktoré sa zohriali od teplého zemského povrchu i ktoré vznikli pri chemických reakciách a vystúpili do vyšších vrstiev atmosféry.

Absorpcia žiarenia nemá žiaden vplyv na teplotu atmosféry. Dokedy budú dnešný vedci klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien?

Jarné mrazy.

27.04.2020

Vďaka jarným mrazom prišli mnohý pestovatelia ovocia o tohtoročnú úrodu. Môže mi niekto prezradiť, dokedy budú klimatológovia klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien? Má v dnešnej dobe niekto záujem pochopiť skutočné príčiny klimatických zmien a zastaviť ich, alebo nikomu nezáleží na tom či budú mať kde žiť naše deti? Vďaka silnému skleníkovému [...]

Parlamentné voľby 2020

14.02.2020

Žiadna z kandidujúcich strán nemá ideálny volebný program, ktorý by vyhovoval všetkým. Každá strana má v programe aj dobrá veci, ale aj zlé veci z ktorými mnohý ľudia nesúhlasia. Je málo pravdepodobné, aby niektorá strana vyhrala voľby z takým náskokom, aby bola schopná sama zostaviť vládu. Koaličná zmluva je o kompromisoch. Aby mohli strany uzavrieť koaličnú [...]

Prezváňanie zo zahraničia

03.02.2020

Aj vám sa stalo, že vás niekto prezváňal zo zahraničia? Ja neverím, že sa jedná o volanie zo zahraničia. Nikto v zahraničí nemá dôvod prezváňať ma a tým riskovať že mu stihnem zdvihnúť a on bude musieť prijatý hovor zaplatiť. Ak sú podľa mobilných operátorov volania na tieto čísla spoplatnené iba ako volania do zahraničia, ani zo spätného volania nebude mať [...]

pocasie-6-7-2020

Po teple a dusne príde chlad. Kedy sa počasie zlomí?

05.07.2020 22:42

Na začiatku týždňa môže byť ešte teplé a dusné počasie, potom príde zmena. Kde sa prejaví najviac - a kde najmenej?

matovič kollár remišová sulík

SaS a Za ľudí v prípade odvolávania Kollára stiahnu chvost, tvrdí premiér

05.07.2020 20:20

Premiér Igor Matovič to uviedol v relácii TV Markíza Na telo plus.

roman mikulec

Mikulec: Kamerové záznamy by prispeli k ochrane policajtov i občanov

05.07.2020 19:14

Na zavedenie kamier počas akcií polície vyzývala ministerstvo vnútra ešte bývalá verejná ochrankyňa práv.

Cyprus koronavírus

Čechom vírus kazí dovolenky

05.07.2020 18:34

Už pre štyri štáty sa stali českí turisti rizikovými. Po Slovinsku im obmedzujú vstup na svoje územie aj Lotyšsko, Estónsko a Cyprus.