Založ si blog

Skleníkový efekt CO2

Vďaka skleníkovým plynom je priemerná teplota na zemskom povrchu 14°C. Bez skleníkových plynov by bola teplota na zemskom povrchu približne -18°C. Vďaka skleníkovým plynom je na zemskom povrchu teplota vyššia o 32°C, ako by bola bez skleníkových plynov.

Podľa dnešných klimatológov sa CO2 podieľa na skleníkovom efekte atmosféry Zeme približne 26%, čo znamená že bez CO2 by bola na zemskom povrchu teplota nižšia o 8,3°C.

V atmosfére Zeme sa nachádza CO2 v koncentrácii 0,04%, čo znamená že z 10000 molekúl plynov ktoré tvoria atmosféru Zeme sú iba 4 molekuly CO2, vďaka ktorým je na zemskom povrchu teplota vyššia o 8,3°C.

V atmosfére Marsu sa nachádza CO2 v koncentrácii 95%,čo znamená že z 10000 molekúl plynov ktoré tvoria atmosféru Marsu je 9500 molekúl CO2, vďaka ktorým je na povrchu Marsu teplota vyššia iba o 5°C.

Vďaka akému zázraku má molekula CO2 ktorá sa nachádza v atmosfére Zeme 3942 krát väčší skleníkový efekt  ako molekula CO2 ktorá sa nachádza v atmosfére Marsu?

Obchod z emisiami je politické rozhodnutie, ktoré vzniklo na pôde OSN a ktoré nemá nič spoločné z klimatickými zmenami. Všetky dôkazy, ktoré požívajú klimatológovia ako dôkaz o vplyve CO2 na klimatické zmeny sú účelovo zmanipulované v prospech biznisu z emisiami. Bohužiaľ, v dnešnej dobe nezáleží nikomu na klíme, všetkým ide iba o biznis, jak politikom, tak bankárom i klimatológom.

Čo poviete na komentár Jána Vítka?

https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-jana-vitka-ta-skutecne-nepohodlna-pravda

 

Stres

08.03.2021

Dlhodobý stres výrazne oslabuje (ničí) imunitu. Protipandemické opatrenia dlhodobo stresujú ľudí čo sa u mnohých ľudí prejavilo oslabeným imunity a preto v dnešnej dobe zomiera tak veľa ľudí. Prísne opatrenia = veľký stres. Veľký stres = oslabená imunita. Oslabená imunita = veľa ochorení. Veľa chorých = veľa mŕtvych. Čím prísnejšie opatrenia, tým viacej [...]

Korupcia

16.02.2021

Viete, že existuje aj legálna korupcia? Sponzorstvo = legálna korupcia. Bill Gates patrí medzi najväčších sponzorov WHO. Ak nechce WHO prísť o jedného z najväčších sponzorov, musí WHO robiť také vyhlásenia ktoré vyhovujú nadácii Billa Gatesa a Americkým farmaceutickým firmám. Bohužiaľ, Bill Gates a Americké farmaceutické firmy prostredníctvom skorumpovaných [...]

Kamenné predajne

27.01.2021

Čo myslíte, pomohlo zatvorenie kamenných predajní spomaliť šírenie koronavírusu, alebo nie? Podľa mňa zatvorenie kamenných predajní ešte zrýchlilo šírenie koronavírusu! Do kamenných predajní chodia nakupovať prevažne ľudia, ktorý žijú v danom meste kde sa predajňa nachádza. Ak by sa v takejto predajni aj niekto nakazil, vírus zostane v danom meste, kde sa dá [...]

Penzista / Senior /

Ďalšie zlepšovanie situácie môže podľa odborníkov viesť až k zrušeniu vyhradených nákupných hodín pre seniorov

23.04.2021 19:02

V súvislosti s otváraním prevádzok odborníci upozorňujú na to, že zlepšujúca sa situácia a postupné uvoľňovanie opatrení nie sú signálom, že vírus zmizol.

Ružín

Na priehrade Ružín odštartoval najväčší environmentálny projekt zberu a recyklácie odpadov

23.04.2021 18:05

Cieľom projektu „Za čisté Slovensko“ bude odstraňovanie plastového odpadu a plastov z prírodného prostredia.

Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Zmluvu o Sputniku zverejníme, aj keby ruská strana nesúhlasila

23.04.2021 17:04

Na vyjadrenie ruskej strany mieni minister zdravotníctva Lengvarský čakať podľa vlastných slov "maximálne niekoľko dní".

francúzsko útok nožom

Útočník zabil vo Francúzsku nožom policajtku. Zastrelili ho

23.04.2021 16:06, aktualizované: 18:52

K incidentu došlo v policajnej stanici vo francúzskom meste Rambouillet. Muž počas útoku zakričal "Allahu Akbar".