Založ si blog

Hrúbka atmosféry Zeme.

Viete čo rozhoduje o hrúbke a hustote atmosféry?

Viete, že Zem stratila vrchnú časť atmosféry?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sklen%C3%ADkov%C3%BD_efekt

Vďaka tenšej atmosfére dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Tvrdenie vedcov, že za tenšiu atmosféru sú zodpovedné skleníkové plyny je účelové klamstvo v prospech obchodu z emisiami.

Hrúbka a hustota atmosféry závisí od intenzity gravitačného poľa. Planéty z väčšou intenzitou gravitačného poľa majú hrubšiu a hustejšiu atmosféru. Planéty z menšou intenzitou gravitačného poľa majú tenšiu a redšiu atmosféru.

Gravitačné pole funguje na podobnom princípe ako magnetické pole, rozdiel je iba v tom že magnetické pole priťahuje iba feromagnetické materiály a gravitačné pole priťahuje všetky materiály.

Zoberte si kruhový magnet, ponorte ho do oceľových pilín a vytiahnite. Od intenzity magnetického poľa závisí, koľko oceľových pilín dokáže udržať. Keď magnet roztočíte, časť oceľových pilín odpadne. Každá jedna oceľová pilina, ktorá ostala na rotujúcom magnete pôsobí proti magnetickej sile odstredivou silou. Súčet všetkých odstredivých síl nesmie byť väčší ako je celková sila magnetického poľa.  Ak chcete naspäť do rotujúceho magnetického poľa umiestniť niektorú z oceľových pilín ktoré odpadli, tak sa vám to nepodarí, pokiaľ z rotujúceho magnetu neodstránite nejakú inú oceľovú pilinu na miesto ktorej ju bude možné umiestniť.

To isté platí aj pre gravitačné pole Zeme a atmosféru. Vďaka rotácii Zeme pôsobí každá jedny častica, ktorá sa nachádza v gravitačnom poli Zeme proti gravitačnej sile Zeme odstredivou silou. Súčet všetkých odstredivých síl nesmie byť väčší ako dostredivá (gravitačná) sila. Gravitačné pole Zeme nedokáže udržať viacej častíc, ako bolo pred umiestňovaním družíc na obežné dráhy okolo Zeme. Aby bolo možné do gravitačného poľa Zeme umiestniť družicu, Zem musí stratiť časť atmosféry.

Vďaka družiciam je atmosféra Zeme tenšia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Dokedy budú vedci ignorovať vplyv družíc na hrúbku atmosféry? Existuje vedecká štúdia, ktorá by spochybňovala moje tvrdenie?

Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami. Viete, že znižovaním koncentrácie CO2 v atmosfére sa klimatické zmeny ešte zrýchľujú? Dokedy budú politici i vedci klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien.

Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme umiestniť všetkých 12000 plánovaných družíc, bude to mať pre život na Zemi katastrofálne dôsledky.

https://www.elonx.cz/elon-musk-prozradil-jak-funguji-satelity-starlinku-kolik-jich-bude-rocne-vyneseno-a-dalsi-novinky/

Má dnešná civilizácia ešte šancu na prežitie, alebo jej hrozí podobný osud, aký postihol staré a vyspelé civilizácie, ktoré žili na Zemi pred niekoľkými tisíckami rokov?

Stres

08.03.2021

Dlhodobý stres výrazne oslabuje (ničí) imunitu. Protipandemické opatrenia dlhodobo stresujú ľudí čo sa u mnohých ľudí prejavilo oslabeným imunity a preto v dnešnej dobe zomiera tak veľa ľudí. Prísne opatrenia = veľký stres. Veľký stres = oslabená imunita. Oslabená imunita = veľa ochorení. Veľa chorých = veľa mŕtvych. Čím prísnejšie opatrenia, tým viacej [...]

Korupcia

16.02.2021

Viete, že existuje aj legálna korupcia? Sponzorstvo = legálna korupcia. Bill Gates patrí medzi najväčších sponzorov WHO. Ak nechce WHO prísť o jedného z najväčších sponzorov, musí WHO robiť také vyhlásenia ktoré vyhovujú nadácii Billa Gatesa a Americkým farmaceutickým firmám. Bohužiaľ, Bill Gates a Americké farmaceutické firmy prostredníctvom skorumpovaných [...]

Kamenné predajne

27.01.2021

Čo myslíte, pomohlo zatvorenie kamenných predajní spomaliť šírenie koronavírusu, alebo nie? Podľa mňa zatvorenie kamenných predajní ešte zrýchlilo šírenie koronavírusu! Do kamenných predajní chodia nakupovať prevažne ľudia, ktorý žijú v danom meste kde sa predajňa nachádza. Ak by sa v takejto predajni aj niekto nakazil, vírus zostane v danom meste, kde sa dá [...]

Ružín

Na priehrade Ružín odštartoval najväčší environmentálny projekt zberu a recyklácie odpadov

23.04.2021 18:05

Cieľom projektu „Za čisté Slovensko“ bude odstraňovanie plastového odpadu a plastov z prírodného prostredia.

Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Zmluvu o Sputniku zverejníme, aj keby ruská strana nesúhlasila

23.04.2021 17:04

Na vyjadrenie ruskej strany mieni minister zdravotníctva Lengvarský čakať podľa vlastných slov "maximálne niekoľko dní".

francúzsko útok nožom

Útočník zabil vo Francúzsku nožom policajtku

23.04.2021 16:06, aktualizované: 17:49

Policajti útočníka zastrelili. K útoku došlo v policajnej stanici vo francúzskom meste Rambouillet.

navaľnyj

Navaľnyj ukončuje protestnú hladovku

23.04.2021 15:27

Lekári, ktorý lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného vyšetrili, mu odporučili, aby hladovku čo najskôr ukončil.