Založ si blog

Hrúbka atmosféry Zeme.

Viete čo rozhoduje o hrúbke a hustote atmosféry?

Viete, že Zem stratila vrchnú časť atmosféry?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sklen%C3%ADkov%C3%BD_efekt

Vďaka tenšej atmosfére dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Tvrdenie vedcov, že za tenšiu atmosféru sú zodpovedné skleníkové plyny je účelové klamstvo v prospech obchodu z emisiami.

Hrúbka a hustota atmosféry závisí od intenzity gravitačného poľa. Planéty z väčšou intenzitou gravitačného poľa majú hrubšiu a hustejšiu atmosféru. Planéty z menšou intenzitou gravitačného poľa majú tenšiu a redšiu atmosféru.

Gravitačné pole funguje na podobnom princípe ako magnetické pole, rozdiel je iba v tom že magnetické pole priťahuje iba feromagnetické materiály a gravitačné pole priťahuje všetky materiály.

Zoberte si kruhový magnet, ponorte ho do oceľových pilín a vytiahnite. Od intenzity magnetického poľa závisí, koľko oceľových pilín dokáže udržať. Keď magnet roztočíte, časť oceľových pilín odpadne. Každá jedna oceľová pilina, ktorá ostala na rotujúcom magnete pôsobí proti magnetickej sile odstredivou silou. Súčet všetkých odstredivých síl nesmie byť väčší ako je celková sila magnetického poľa.  Ak chcete naspäť do rotujúceho magnetického poľa umiestniť niektorú z oceľových pilín ktoré odpadli, tak sa vám to nepodarí, pokiaľ z rotujúceho magnetu neodstránite nejakú inú oceľovú pilinu na miesto ktorej ju bude možné umiestniť.

To isté platí aj pre gravitačné pole Zeme a atmosféru. Vďaka rotácii Zeme pôsobí každá jedny častica, ktorá sa nachádza v gravitačnom poli Zeme proti gravitačnej sile Zeme odstredivou silou. Súčet všetkých odstredivých síl nesmie byť väčší ako dostredivá (gravitačná) sila. Gravitačné pole Zeme nedokáže udržať viacej častíc, ako bolo pred umiestňovaním družíc na obežné dráhy okolo Zeme. Aby bolo možné do gravitačného poľa Zeme umiestniť družicu, Zem musí stratiť časť atmosféry.

Vďaka družiciam je atmosféra Zeme tenšia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Dokedy budú vedci ignorovať vplyv družíc na hrúbku atmosféry? Existuje vedecká štúdia, ktorá by spochybňovala moje tvrdenie?

Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami. Viete, že znižovaním koncentrácie CO2 v atmosfére sa klimatické zmeny ešte zrýchľujú? Dokedy budú politici i vedci klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien.

Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme umiestniť všetkých 12000 plánovaných družíc, bude to mať pre život na Zemi katastrofálne dôsledky.

https://www.elonx.cz/elon-musk-prozradil-jak-funguji-satelity-starlinku-kolik-jich-bude-rocne-vyneseno-a-dalsi-novinky/

Má dnešná civilizácia ešte šancu na prežitie, alebo jej hrozí podobný osud, aký postihol staré a vyspelé civilizácie, ktoré žili na Zemi pred niekoľkými tisíckami rokov?

Klimatické zmeny

12.06.2019

Pokiaľ budú vedci ignorovať skutočné príčiny klimatických zmien, klimatické zmeny sa budú stále zrýchľovať. Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné viac »

Geopatogénne zóny

21.03.2019

Vďaka nesprávnemu gravitačnému zákonu vedci nechápu existenciu geopatogénnych zón a preto ani nedokážu vytvoriť zariadenie, ktorým by sa dali zisťovať geopatogénne zóny. Až vedci pochopia viac »

Greenpeace

19.12.2018

Čo myslíte, čo budú robiť aktivisti z Greenpeace počas vianočných sviatkov a silvestrovskej noci? a) Budú protestovať proti znečisťovaniu životného prostredia zábavnou pyrotechnikou. b) viac »

tunel, svetlo, človek

Rusko zaradilo Člověka v tísni na zoznam nežiaducich organizácií

12.11.2019 21:33

Na čiernej listine sa táto česká humanitárna organizácia ocitla po rozhodnutí námestníka ruského generálneho prokurátora zo 7. novembra.

Taliansko / Vatikán /

Vatikánska konferencia vyzvala vlády na riešenie problému plytvania potravinami

12.11.2019 21:09

Výzva prišla na konci dvojdňovej konferencie v Pápežskej akadémii vied vo Vatikáne, na ktorej sa zúčastnilo viac než 50 vedcov, akademikov, ekonómov a činiteľov OSN z 24 krajín sveta.

Alexander Lukašenko

Lukašenko usiluje o nastolenie užších vzťahov s EÚ

12.11.2019 20:27

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v septembri tiež uviedol, že mieni napraviť aj vzťahy s Washingtonom.

Žiga, Bruno, U.S. Steel

Štát posiela peniaze U. S. Steelu, hutníci čelia recesii

12.11.2019 19:30

U. S. Steel Košice získa od štátu 12,4 milióna eur ako kompenzáciu poplatkov na podporu obnoviteľných zdrojov.