Založ si blog

Hrúbka atmosféry Zeme.

Viete čo rozhoduje o hrúbke a hustote atmosféry?

Viete, že Zem stratila vrchnú časť atmosféry?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sklen%C3%ADkov%C3%BD_efekt

Vďaka tenšej atmosfére dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Tvrdenie vedcov, že za tenšiu atmosféru sú zodpovedné skleníkové plyny je účelové klamstvo v prospech obchodu z emisiami.

Hrúbka a hustota atmosféry závisí od intenzity gravitačného poľa. Planéty z väčšou intenzitou gravitačného poľa majú hrubšiu a hustejšiu atmosféru. Planéty z menšou intenzitou gravitačného poľa majú tenšiu a redšiu atmosféru.

Gravitačné pole funguje na podobnom princípe ako magnetické pole, rozdiel je iba v tom že magnetické pole priťahuje iba feromagnetické materiály a gravitačné pole priťahuje všetky materiály.

Zoberte si kruhový magnet, ponorte ho do oceľových pilín a vytiahnite. Od intenzity magnetického poľa závisí, koľko oceľových pilín dokáže udržať. Keď magnet roztočíte, časť oceľových pilín odpadne. Každá jedna oceľová pilina, ktorá ostala na rotujúcom magnete pôsobí proti magnetickej sile odstredivou silou. Súčet všetkých odstredivých síl nesmie byť väčší ako je celková sila magnetického poľa.  Ak chcete naspäť do rotujúceho magnetického poľa umiestniť niektorú z oceľových pilín ktoré odpadli, tak sa vám to nepodarí, pokiaľ z rotujúceho magnetu neodstránite nejakú inú oceľovú pilinu na miesto ktorej ju bude možné umiestniť.

To isté platí aj pre gravitačné pole Zeme a atmosféru. Vďaka rotácii Zeme pôsobí každá jedny častica, ktorá sa nachádza v gravitačnom poli Zeme proti gravitačnej sile Zeme odstredivou silou. Súčet všetkých odstredivých síl nesmie byť väčší ako dostredivá (gravitačná) sila. Gravitačné pole Zeme nedokáže udržať viacej častíc, ako bolo pred umiestňovaním družíc na obežné dráhy okolo Zeme. Aby bolo možné do gravitačného poľa Zeme umiestniť družicu, Zem musí stratiť časť atmosféry.

Vďaka družiciam je atmosféra Zeme tenšia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Dokedy budú vedci ignorovať vplyv družíc na hrúbku atmosféry? Existuje vedecká štúdia, ktorá by spochybňovala moje tvrdenie?

Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami. Viete, že znižovaním koncentrácie CO2 v atmosfére sa klimatické zmeny ešte zrýchľujú? Dokedy budú politici i vedci klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien.

Až sa Elonovi Muskovi podarí na obežné dráhy okolo Zeme umiestniť všetkých 12000 plánovaných družíc, bude to mať pre život na Zemi katastrofálne dôsledky.

https://www.elonx.cz/elon-musk-prozradil-jak-funguji-satelity-starlinku-kolik-jich-bude-rocne-vyneseno-a-dalsi-novinky/

Má dnešná civilizácia ešte šancu na prežitie, alebo jej hrozí podobný osud, aký postihol staré a vyspelé civilizácie, ktoré žili na Zemi pred niekoľkými tisíckami rokov?

Ekologický aktivisti – zábavná pyrotechnika

16.12.2019

Čo myslíte, čo robia ekologický aktivisti v predvianočnom období? a - Chystajú sa protestovať proti znečisťovaniu životného prostredia používaním zábavnej pyrotechniky? b - Nákupom zábavnej viac »

Skleníkový efekt CO2

14.12.2019

Vďaka skleníkovým plynom je priemerná teplota na zemskom povrchu 14°C. Bez skleníkových plynov by bola teplota na zemskom povrchu približne -18°C. Vďaka skleníkovým plynom je na zemskom povrchu viac »

Klimatické zmeny

12.06.2019

Pokiaľ budú vedci ignorovať skutočné príčiny klimatických zmien, klimatické zmeny sa budú stále zrýchľovať. Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné viac »

peniaze, bankovky, euro

Koronavírus vystrašil burzy, európske akcie prudko padali

27.01.2020 23:15

Európske burzy na začiatku nového týždňa prudko oslabili. Akciové indexy padajú po celom svete. Investorov vystrašilo rýchle šírenie koronavírusu.

Quim Torra

Katalánsky parlament rozhodol o odobratí poslaneckého mandátu premiérovi Torrovi

27.01.2020 22:20

Torra podľa súdu odmietol dodržiavať nariadenia španielskej ústrednej volebnej komisie.

Donald Trump

Trumpova vláda môže obmedziť vydávanie zelených kariet, rozhodol súd

27.01.2020 21:10

Vláda môže po záujemcoch o zelené karty požadovať, aby doložili, že sa nestanú záťažou amerického sociálneho systému.

Banská Bystrica / autobusová stanica / autobus /  

Autobusy v banskobystrickej župe znovu chodia, hľadá sa trvalé riešenie

27.01.2020 18:30

Vicežupan Banskobystrického kraja Ondrej Lunter oznámil, že v stredu budú rokovať priamo s dopravcom a verí v definitívnu dohodu.