Aká živelná pohroma musí postihnúť dnešnú civilizáciu, aby klimatológovia prestali klamať verejnosť o príčine klimatických zmien?
O skleníkovom efekte atmosféry nerozhoduje iba chemické zloženie atmosféry, ale aj hrúbka a hustota atmosféry. Nárast koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme nieje dôkaz, že dochádza k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme.
Viete že v atmosfére Marsu je približne 39,58 krát väčšia koncentrácia CO2 ako v atmosfére Zeme?
Ako je možné, že na Marse sa neprejavuje skleníkový efekt CO2?
Pri hustote atmosféry Marsu 20 g/m3 a koncentrácii CO2 95% sa v 1 m3 atmosféry Marsu nachádza 19 g CO2.
Pri hustote atmosféry Zeme 1200 g/ m3 a koncentrácii CO2 0,04% sa v 1 m3 atmosféry Zeme nachádza 0,48 g CO2.
Vďaka tenkej a riedkej atmosfére Marsu má atmosféra Marsu slabší skleníkový efekt ako atmosféra Zeme, hoci je v atmosfére Marsu 39,58 krát väčšia koncentrácia CO2 ako v atmosfére Zeme.
Vďaka slabšiemu skleníkovému efektu atmosféry Marsu sú na Marse väčšie rozdiely teploty ako na zemskom povrchu.
Vďaka slabšiemu skleníkovému efektu atmosféry Marsu vietor na Marse dosahuje väčšie rýchlosti ako na zemskom povrchu.
Aby sa mohli zväčšovať extrémy počasia, muselo prísť k zoslabeniu skleníkového efektu atmosféry Zeme. Dokážu to niekedy priznať aj klimatológovia?
Vďaka družiciam je atmosféra Zeme tenšia a redšia, čo je hlavná príčina klimatických zmien.
Aby sa kozmické agentúry zbavili zodpovednosti za klimatické zmeny, snažia sa túto zodpovednosť hodiť na producentov emisií.
Aby mohlo do vesmíru unikať viacej dlhovlnného žiarenia, musí ho na zemskom povrchu aj viacej vznikať a to je možné iba pri väčšej intenzite slnečného žiarenia dopadajúceho na zemský povrch. Vďaka tenšej a redšej atmosfére dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia a preto v dnešnej dobe pri vyjasnenej oblohe denná teplota stúpa rýchlejšie ako v minulosti.
Vďaka strate vrchnej časti atmosféry, ktorú tvorili tie najmenšie častice (atómy vodíka a hélia) na ktorých dochádzalo k Rayleighovmu rozptylu slnečného žiarenia, došlo k poklesu krátkovlnného žiarenia odrazeného od atmosféry Zeme, čo preukázali aj družicové merania.
Vďaka strate vrchnej časti atmosféry, ktorú tvorili tie najmenšie častice (atómy vodíka a hélia) dopadá do nižších vrstiev atmosféry viacej slnečného žiarenia, kde na veľkých molekulách vzduchu dochádza k Ramanovmu rozptylu slnečného žiarenia pri ktorom sa mení vlnová dĺžka žiarenia a preto na zemský povrch dopadá viacej dlhovlnného žiarenia, ktoré klimatológovia omylom pripisujú silnejšiemu skleníkovému efektu atmosféry Zeme.
Vďaka tenšej a redšej atmosfére uniká do kozmu viacej tepelnej energie a preto v posledných dňoch došlo k tak náhlemu ochladeniu!
Má vôbec niekto záujem pochopiť skutočnú príčinu klimatických zmien a zastaviť ich, alebo nikomu nezáleží na tom či budú mať kde žiť naše deti a vnúčatá?
...eurobyrokrati počúvajú iba vlastných vedcov... ...
Celá debata | RSS tejto debaty