Na základe akých dôkazov nám vedci tvrdia, že za klimatické zmeny je zodpovedný oxid uhličitý? Na základe akých dôkazov nám vedci tvrdia, že oxid uhličitý je skleníkový plyn? Niektorý vedci a odborníci na klimatické zmeny udávajú ako príklad atmosféru Venuše, ktorú tvorí prevažne oxid uhličitý. Podľa dostupných informácií je to približne 96,5%. Údajne vďaka skleníkovému efektu oxidu uhličitého sú na Venuši nočné teploty približne rovnaké ako denné teploty. Atmosféra Venuše nebráni iba strate tepelnej energie, ale aj dopadu slnečného žiarenia na povrch Venuše a preto je denná teplota približne rovnaká ako nočná teplota.
Ak by na Zemi bol za klimatické zmeny zodpovedný oxid uhličitý, vďaka nárastu koncentrácie oxidu uhličitého v atmosfére by boli denné teploty na zemskom povrchu nižšie ako bývali v minulosti a nočné teploty by boli vyššie ako bývali v minulosti a preto by boli v atmosfére menšie rozdiely teploty.
Vďaka menším rozdielom teploty by búrky sprevádzal menší vietor.Vďaka menším rozdielom teploty by bol menší výskyt hurikánov a tie by mali menšiu ničivú silu.
Ak sa hurikány začínajú objavovať aj v oblastiach kde sa v minulosti nevyskytovali a búrky sú sprevádzané silnejším vetrom ako býval v minulosti, je to jasný dôkaz že nárast koncentrácie oxidu uhličitého v atmosfére nemá žiaden vplyv na klimatické zmeny.
Dokedy chcú vedci a odborníci na klimatické zmeny klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien?
Obchodovanie z emisiami je iba dobrý biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami.
Podobne ako atmosféru Venuše, aj atmosféru Marsu tvorí prevažne oxid uhličitý. Pri Marse to je približne 95,3%. Ako je možné, že na Marse sa neprejavuje skleníkový efekt oxidu uhličitého? Ako je možné, že pri povrchu Marsu sa mení teplota od -90°C do -10°C?
O množstve slnečného žiarenia ktoré dopadne na povrch planéty nerozhoduje chemické zloženie atmosféry a ani koncentrácia oxidu uhličitého, ale hlavne hrúbka a hustota atmosféry!Ani o strate tepelnej energie nerozhoduje chemické zloženie atmosféry a ani koncentrácia oxidu uhličitého, ale hlavne hrúbka a hustota atmosféry!
Aby mohlo na zemský povrch dopadať viacej slnečného žiarenia ako v minulosti, atmosféra musí byť tenšia a redšia. Vďaka tenšej a redšej atmosfére dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia vrátane UV žiarenia a preto sa zemský povrch zohrieva rýchlejšie ako v minulosti. Vďaka tenšej a redšej atmosfére sa stáva pobyt na priamom slnku nepríjemný a pre mnohých aj nebezpečný. Vďaka tenšej a redšej atmosfére dochádza k väčšiemu vyžarovaniu tepelnej energie do kozmického priestoru a preto vznikajú v atmosfére väčšie rozdiely teploty, čo je hlavná príčina vzniku ničivých búrok a tornád.
Na základe akých dôkazov nám vedci tvrdia, že za klimatické zmeny je zodpovedný oxid uhličitý? Dokedy chcú vedci a odborníci na klimatické zmeny klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien?
Môžeš mi vysvetliť, prečo je atmosférický ...
Agud, keď zvládneš tie základy mechaniky ...
Čo povieš na nasledujúci článok. http://www.mysteria.sk/articles.php?art... ...
Vedcov desí pranostika. Ak pred mnohými ...
Ak by také niečo v minulosti existovalo, boli ...
Celá debata | RSS tejto debaty